Egy 60 kg-os nő energiaszükséglete 2000 kcal. Várandóságban 300 kca-vall,szoptatáskor 500 kcal-val növekszik az energiaigény.
Az első trimeszterben 1-2 kg/hét, ezt követően kevesebb,mint 0,5 kg/hét az ideális súlygyarapodás . A terhesség végére 10-12 kg a javasolt súlynövekedés.
Az Amerikai Orvostudományi Intézet ajánlásai szerint, a várandósság alatt a sovány nőknek 12,5-18 kg-ot, a normál testtömegűeknek 11,5-16 kg-ot, a túlsúlyosaknak 7-11,5 kg-ot, az elhízottaknak 5-9 kg-ot kellene gyarapodniuk.
A felnőtt népesség több mint fele túlsúlyos, és 20-30%- uk elhízott [testtömeg indexük (BMI) >30 kg/m2].
A várandós nőknél az elhízás gyakorisága 1,8%-tól 25,3%-ig terjed. Az anyai elhízás összefüggésbe hozható a várandósság alatti komplikációk megnövekedett kockázatával, sőt a nem elhízott anyákhoz képest magasabb arányú anyai és csecsemőhalandósághoz vezet. Elhízott nőknél nagyobb a vetélés, a koraszülés és a korai csecsemőhalálozás kockázata. Az anyai elhízás általánosan megfigyelhető következményei a szülési komplikációk, amik növelik a sürgősségi császármetszés valószínűségét. Az elhízott anyák szülésének további komplikációi közé tartozik a magas vérnyomás és preeklampszia, az óriáscsecsemő kihordása és a terhességi diabétesz.
Az elhízott nők újszülött csecsemőinél sokkal nagyobb a veleszületett rendellenességek (pl. a nyitott gerinc, szívfejlődési rendellenesség) előfordulásának valószínűsége.
Nő a thrombosis, méhgyulladás kockázata. Sebgyógyulás elhúzódó.
Nem érkezett még hozzászólás